Pogba nuk do të qëndroj te United, po e bind trajnerin

Pogba nuk do të qëndroj te United, po e bind trajnerin

Francezi, Paul Pogba nuk dëshiron të qëndroj më te Manchester United. Ai po përpiqet ta bind trajnerin, Ole Gunnar Solskjaerin se ai duhet të shitet këtë verë në mes të interesimeve për blerjen e tij nga Real Madridi dhe Juventusi

Tuttosport ka njoftuar se Pogba do të argumentojë se besnikëria e tij ndaj klubit sezonin e kaluar duhet të shpërblehet me një transferim te ndonjë klub tjetër.

Poga ishte transferuar te Manchester United në verën e vitit 2016 dhe ka fituar gjithsej 8 trofe me skuadrën angleze duke shënuar 31 gola në 135 paraqitje.

KOMENTE