PK: Jemi në krye të detyrës

PK: Jemi në krye të detyrës

“Përmes implementimit të planeve policore dhe zbatimit të masave anti COVID-19, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë publike si dhe parandalimin e përhapjes së pandemisë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës (PK).

Më tej thuhet se, duke pasur synim dhe qëllim primar ngritjen e mëtejme të sigurisë së përgjithshme, parandalimin e krimit dhe zbatimin e masave anti COVID-19, policia po vazhdon me patrullime gjatë 24 orëve.

Përndryshe, referuar instituti kombëtar të shëndetësisë publike të kosovës, në 24 orët e fundit në vendin tonë nuk ka pas asnjë rast të vdekjes nga Covid19, ndërsa 31 raste kanë qenë pozitive derisa kemi 95 të shëruar.

Numri total i rasteve pozitive është 107.244 raste nga 591.824 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.239 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 95 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 101.374 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.631. /2LONLINE.com/

KOMENTE