Përfundon stinori vjeshtor në Superligë, këto janë rezultatet nga ndeshjet e sotme

Përfundon stinori vjeshtor në Superligë, këto janë rezultatet nga ndeshjet e sotme

Kanë përfunduar tri takimet e sotme, të fundit në Superligë për vitin 2019. Ballkani e ka mbyllur me humbje stinorin vjeshtor të këtij sezoni, por përsëri do të mbetet në krye të tabelës.

Skuadra nga Suhareka në xhiron e 17-të u mposht nga Vushtrria me rezultat 1-0.

Ferizaji ka shënuar fitore të madhe në Skenderaj duke mposhtur Drenicën me rezultat 0-2.

Në ndeshjen tjetër, Feronikeli ka shënuar fitore të madhe në Drenas. Kampionët në fuqi mposhtën Dukagjinin me rezultat 4-2.

Ballkani e mbyll stinorin në vendin e parë me 34 pikë, dy më shumë se Gjilani dhe tri më shumë se Drita dhe Prishtina.

Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e Kupës së Kosovës.

KOMENTE