Përfundojnë ndeshjet e Kupës, këto janë katër skuadrat që kalojnë në çerekfinale

Përfundojnë ndeshjet e Kupës, këto janë katër skuadrat që kalojnë në çerekfinale

Tashmë kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe nga kjo e diele janë kuptuar edhe katër skuadrat e tjera që kalojnë në cerekfinale.

Gjilani, Prishtina, Vushtrria dhe Liria kualifikohen në çerekfinale, duke kaluar kështu në 1/8 e kësaj gare.

Arbëria – Prishtina 0-1

Gjilani – 2 Korriku 6-1

Liria – Ferizaj 1-0

Trepça – Vushtrria 2-4

Feronikeli, Ballkani, Drenica dhe Dukagjini janë katër skuadrat e para që kanë siguruar kualifikimin tutje për në 1/4 e finales dje, ndërsa sot janë kuptuar edhe katër të tjera.

KOMENTE