Për të rënë në peshë, niseni ditën me këtë mëngjes

Për të rënë në peshë, niseni ditën me këtë mëngjes

Nuk është për tu çuditur pasi po afrohet koha e plazhit dhe e veshjeve të holla dhe secili prej nesh do të duket sa më mirë.

Përgatitja e këtij ushqimi është i thjeshtë dhe do të ndihmojë ato persona që kanë një metabolizëm të ngadalte:

– 300 ml kefir (apo jogurt i payndyrshëm)

– 2 lugë supe miell tërshëre

– 1 lugë farëra të bluara liri

– 1 lugë kakao pluhur

– 5 – 7 kumbulla të thata

Ky ushqim përgatitet në mbrëmje për mëngjesin e nesërm. Në (100 ml) ujë zieni kumbulla të thata. Pasi ta keni vluar lëreni për 5 deri në 10 minuta.

Gjatë kësaj kohe në një tas hidhni tërshërë bashkë me kumbullat e grira me, fara e bluara të lirit dhe kakao. Hidhini sipër kosin ose kefirin dhe përziejini mirë. Më pas lëreni në frigorifer. Në mëngjes merreni dhe kënaquni me ushqimin tuaj të shëndetshëm dhe të shijshëm

KOMENTE