Për një ditë të mbarë, niseni ditën me këtë pije

Për një ditë të mbarë, niseni ditën me këtë pije

Bananja është burim shumë i mirë i energjisë dhe është mirë ta nisim ditën me të. Gjithashtu është e mirë për humbjen e peshës falë kaliumit, i cili largon ujin e tepërt nga trupi dhe fibrave që përshpejtojnë metabolizmin.

Ky smoothie i shëndetshëm duhet të konsumohet për mëngjes sepse trupi në atë kohë mund të absorbojë më së miri përbërësit e shëndetshëm.

Smoothie me banane dhe manaferra1 banane

1 filxhan manaferra ( boronica, mjedra, boronica të kuqe)

1 lugë çaji mjaltë

1 lugë çaji pluhur xhenxhefili

Gjysmë filxhani ujë të vakët. Përgatitja është tejet e lehtë – ju thjesht duhet të vendosni të gjithë përbërësit në blender (mikser elektrik).

KOMENTE