Pas barazimit strategu Klopp fajëson erën!

Pas barazimit strategu Klopp fajëson erën!

Liverpooli ka humbur pozitën e parë në tabelë pas barazimit pa gola si mysafir i Evertonit. Ata janë një pikë mbrapa Manchester City dhe tashmë përveç rezultateve duhet të presin edhe gabimin e rivalit direkt per titull.

Në një intervistë pas ndeshjes, Jurgen Klopp ka fajësuar erën si një nga shkaktarët e këtij barazimi.

“Ishte ndeshje e vështirë. Njerëzit nuk e pëlqejnë, por  era erdhi nga drejtime të ndryshme”, ka thënë trajneri gjerman.

KOMENTE