Pas 12 vitesh, Ribery afër largimit nga Bayern

Pas 12 vitesh, Ribery afër largimit nga Bayern

Frank Ribery ishte transferuar te Bayerni i Mynihut në qershor të vitit 2007, kur president i SHBA-së ishte George W Bush.

Francezi prej asaj kohe ka qenë një prej futbollistëve më të mirë në Bundesligë, duke fituar 8 tituj të kampionit dhe është në pritje të titullit të 9-të sivjet.

Të dielën 36 vjeçari ka bërë publik lajmin që do të largohet nga Bayerni i Mynihut pas 12 vitesh.

KOMENTE