Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të shtunën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-6m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE