Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, edhe sot do të mbajë mot i ngjashëm.

Në mëngjes parashihet mjegull e radiacionit, kjo si pasojë e rënies së temperaturave gjatë natës dhe insolacionit gjatë ditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja./2LONLINE.com/

KOMENTE