Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore.

 Temperaturat do të ulën ndjeshëm në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE