Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.

Ndërsa të enjten mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE