Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën pritet të ketë ulje të vlerave termike, pasi që kjo ditë parashihet të jetë kryesisht e vranët dhe me reshje të dobëta shiu dhe bore, ndërsa në viset e larta parashihet te ketë reshje bore të intensitetit mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit!

KOMENTE