Para derbit anglez, Liverpool ia rikujton Manchesterit dy golat e Shaqirit

Para derbit anglez, Liverpool ia rikujton Manchesterit dy golat e Shaqirit

Klubi anglez Liverpool, përmes një postimi në Facebook, ka kujtuar ndeshjen e vitit të kaluar kundër Man Utd, kur Xherdan Shaqiri shënoi dy gola dhe ia dhuroi fitoren.

Në atë ndeshje Liverpooli i Kloppit kishte mposhtur Man Utd-në me rezultat 3:1, e pjesë e këtyre të fundit ishte trajneri Jose Mourinho. Pas, ndeshjes trajneri portugez ishte shkarkuar nga Manchester United.

Xherdan Shaqiri hyri si zëvendësues dhe shënoi dy gola. Derbi më i madh anglez do të fillojë nga ora 17:30 në kuadër të Premier Ligës Angleze.

Shaqiri's match-winning brace v Man United ⚽️

IMPACT 👌A brilliant Xherdan Shaqiri double against Manchester United last season 🙌

Gepostet von Liverpool FC am Dienstag, 14. Januar 2020

KOMENTE