Orari i xhiros së dhjetë, ndeshje interesante në Gjilan dhe Podujevë

Orari i xhiros së dhjetë, ndeshje interesante në Gjilan dhe Podujevë

Me xhiron e nëntë ka përfunduar faza e parë në Superligën e Kosovës në futboll, ndërsa pritet të vazhdojë me ndeshjet e xhiros së dhjetë në fundjavë.

Ndeshjet kryesore pritet të zhvillohen në Podujevë dhe Gjilan, transmeton 2LONLINE.com.

Kampionia e Kosovës, Drita, do të udhëtoj drejt Podujevës për t’u përballur me Llapin. Kjo ndeshje do të zhvillohet ditën e diele. Ndërsa, Gjilani në shtëpi e pret Feronikelin. Kjo ndeshje pritet të zhvillohet ditën e shtune.

Arbëria – Trepça ’89 (E shtune, 31 tetor – 13:30)

Gjilani – Feronikeli (E shtune, 31 tetor – 13:30)

Ballkani – Besa (E shtune, 31 tetor – 13:30)

Drenica – Prishtina (E diel, 01 nëntor – 13:30)

Llapi – Drita (E diel, 01 nëntor 13:30)

KOMENTE