Orari i ndeshjeve të javës së shtatë, ‘zjarri’ i Superligës derbi lokal SC Gjilani – Drita

Orari i ndeshjeve të javës së shtatë, ‘zjarri’ i Superligës derbi lokal SC Gjilani – Drita

Federata eFutbollit të Kosovës ka publikuar orarin e javës së shtatë në Superligë. Ndeshja derbi e kësaj jave zhvillohet mes rivalëve lokal SC Gjilani – Drita, që do të zhvillohet të dielën nga ora 15:00.

Gjilani është vendas në këtë takim dhe do t’i takoj tribuna e madhe në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, nëse nuk ndryshon lokacioni deri të dielën.

Ky derbi ka rëndësinë e madhe për tri pikë, pasi kampionati është jashtëzakonisht i fortë dhe katër skuadra me më pak pikë bien automatikisht nga elita e futbollit kosovar.

Gjilani ka aktualisht 12 pikë në vendin e dytë, ndërsa Drita është e treta me 11 pikë.

Ky derbi sikur gjithë të tjerët, pritet të jetë ‘zjarri’ i Superligës së Kosovës, pasi rivaliteti lokal këtë vit është edhe më i madh, marrë parasysh që të dyja klubet gjilanase janë në krye të tabelës dhe kanë bërë investime mbi 2 milionë euro transferime.

Ky është orari i plotë i kësaj jave.

E shtunë, ora 15:00

Feronikeli – Ferizaj

Llapi – Dukagjini

Trepça 89 – Flamurtari

E diel, ora 15:00

Gjilani – Drita

Drenica – Ballkani

Vushtrria – Prishtina.

KOMENTE