Orari i javës së shtatë dhe tetë në Superligë, vëmendja në derbin lokal SC Gjilani – FC Drita

Orari i javës së shtatë dhe tetë në Superligë, vëmendja në derbin lokal SC Gjilani – FC Drita

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka publikuar orarin e ndeshjeve të javës së shtatë në IPKO Superligën e Kosovës.

Këtë fundjavë do të zhvillohet java e shtatë e Superligës së Kosovës, teksa FFK ka caktuar tashmë orarin. Tri ndeshje të javës së shtatë do të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera ditën e diel.

Përveç, kësaj tani disa ndeshje do të zhvillohen me orar të ri, nga ora 13:00, 14:00 dhe 15:00.

E gjithë vëmendja këtë javë është tek derbi i madh lokal Gjilani-Drita, të cilët do të luajnë të dielën nga ora 15:00.

Ipko Superliga – java e shtatë

E shtunë, 28 shtator

13:00 Feronikeli-Ferizaj

14:00 Llapi-Dukagjini

15:00 Trepça’89-Flamurtari

E diel, 29 shtator

14:00 Drenica-Ballkani

15:00 Gjilani-Drita

15:00 Vushtrria-Prishtina

Ipko Superliga – java e 8-të

E mërkurë, 2 tetor

14:30 Feronikeli-Llapi

14:30 Dukagjini-Trepça ‘89

14:30 Ferizaj-Ballkani

E enjte 3 tetor

14:30 Drita-Vushtrria

14:30 Flamurtari-Gjilani

Prishtina – Drenica, zhvillohet më 16 tetor

KOMENTE