Notat e lojtarëve në ndeshjen Angli – Kosovë, ky ishte më i miri

Notat e lojtarëve në ndeshjen Angli – Kosovë, ky ishte më i miri

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Lojtari i kësaj ndeshjes sipas “Whoscored” është Sterling me notën 10.

Te Kosova më i miri, dhe i dyti më i mirë në këtë ndeshje është vlerësuar Vedat Muriqi me notën 9.1.

Paraqitje jo të mirë në këtë ndeshje bëri kapiteni Amir Rrahmani.

KOMENTE