Një të dyshuari i gjendet dhe i konfiskohet marihuanaFOTOILUSTRIM

Një të dyshuari i gjendet dhe i konfiskohet marihuana

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në Gjilan është arrestuar një i dyshuar pasi që gjatë kontrollit iu është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike e llojit marihuanë.

Raporti i Policisë:

POSEDIM I PAAUTORIZUAR I NARKOTIKËVE

Rr. Idriz Seferi, Gjilan, 21.02.2021  – 02:15.  Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike e llojit Marihuanë, me peshë 2.7 gram.  Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të hetohet. /2LONLINE.com/

KOMENTE