Një rast i vdekjes, 9 raste pozitive dhe 14 të shëruar nga Covid-19!

Një rast i vdekjes, 9 raste pozitive dhe 14 të shëruar nga Covid-19!

04 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.110 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 205.884 doza të vaksinës.

Deri më sot 49.207 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.871 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.376.

Në total numri i rasteve aktive është 160.

KOMENTE