Një rast i vdekjes, 14 raste pozitive dhe 12 të shëruar nga Covid-19!

Një rast i vdekjes, 14 raste pozitive dhe 12 të shëruar nga Covid-19!

7 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.705 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 159.045 doza të vaksinës.

Deri më sot 30.552 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.984 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.310.

Në total numri i rasteve aktive është 171.   /2LONLINE.com/

KOMENTE