Nis java e katërt në Superligë, ndeshje interesante në basketboll

Nis java e katërt në Superligë, ndeshje interesante në basketboll

Në këtë mesjavë do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll, derisa ndeshja Trepça-Rahoveci zhvillohet më vonë, për shkak se, ‘Vreshtarët’ do të luajnë në kualifikimet e FIBA Europe Cup.

Lipjani që ka tri humbje në tri ndeshje takohet me Ponte Prizrenin, takim që po zhvillohet ne keto momente e qe ka filluar nga ora 19:00.

Ndërkohë, ndeshje shumë interesante pritet të enjten mes Bashkimit dhe Golden Eagle Yllit. Prizrenasit kanë dy fitore në dy ndeshje, derisa Ylli tri fitore në tri ndeshje dhe njëra skuadër do të ‘njoftohet’ me humbjen e parë në këtë edicion.

KOMENTE