Nëse gërhisni natën, përgatitni dhe pini këtë lëng para gjumit

Nëse gërhisni natën, përgatitni dhe pini këtë lëng para gjumit

Një nga arsyet më të shpeshta pse njerëzit gërhasin në gjumë është mbipesha. Pesha e tepërt jo vetëm që bezdisin partnerin kur ju gërhisni, por nuk i bëjnë mirë shëndetit tuaj në përgjithësi.

Ushtrimet e rregullta dhe regjimi ushqimor janë dy gjëra të cilat ju ndihmojnë të zbrisni kilogramët e tepërt. Një tjetër mënyrë për të përshpejtuar këtë proces është të konsumoni lëngje frutash dhe perimesh.

Konsumi i tepërt i frutave dhe perimeve është një formë e mirë për të zbutur mukusin. Duke konsumuar sa më shumë lëngje si inflamacioni, ashtu edhe mukusi mund të mbahen nën kontroll.

Një sistem i fortë imunitar ndihmon për të luftuar infeksionet në traktin respirator të cilat shkaktojnë prodhim të tepërt mukusi:

– 2 karota

– 2 mollë

– 1 copë xhinxher

– lëng limoni

Hidhni përbërësit në mikser dhe përgatisni lëngun. Pijeni para gjumit dhe mundësisht 3 herë në ditë për rezultate të menjëhershme.

Tani s’do të prishni më gjumin e familjarëve tuaj.

KOMENTE