Në Viti raportohen dy aksidente trafiku me të lënduarFOTOILUSTRIM

Në Viti raportohen dy aksidente trafiku me të lënduar

Policia e Kosovës në raportin e saj për 24 orët e fundit, ka bërë me dije për dy aksidente trafiku që kanë ndodhur në Viti, njëra në rrugën e tregut dhe tjetra në fshatin Sadovinë e Poshtme, ku ka pas të lënduar.

Raporti i policisë:

AKSIDENT TRAFIKU

·         Rr. Tregut, Viti 13.02.2021-14:25. Raportohet për një aksident komunikacioni rrugor në mes të dy veturave, ku përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar vozitësja femër kosovare dhe dy pasagjerë të cilët kanë pranuar tretman mjekësor e me pas janë liruar.

·         Fsh. Sadovinë e Poshtme Viti, 13.02.2021 – 16:30. Ka ndodhë një aksident trafiku në mes të dy automjeteve me ngasës femër dhe mashkull kosovar, Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit të cilët pas marrjes së tretmanit mjekësor janë liruar. /2LONLINE.com/

KOMENTE