Në sy të policëve rrihet shqiptari dhe kërcënohet me vdekje nga pronarët maqedonas

Në sy të policëve rrihet shqiptari dhe kërcënohet me vdekje nga pronarët maqedonas

Një skandal i paparë ka ndodhur sot në komunën e Bervenicës së Tetovës, kur disa maqedonas kanë sulmuar shqiptarin në sy të policëve dhe madje edhe e kanë kërcënuar me vdekje, njofton TetovaSot.

Sipas lexuesit i cili edhe ka dërguar videon në redaksinë e portalit TetovaSot, sot në mesditë ka ndodhur një ndeshje në Bërvenicë, ku sipas tij është goditur dhe kërcënuar e fyer shqiptari nga fshati Çellopek, identiteti i të cilit nuk bëhet i njohur.

Lexuesi, poashtu thotë se maqedonasit që kanë sulmuar dhe fyer shqiptarin janë pronarë të një garazhe për centrimin e gomave të automjeteve, që sipas tij frekuentohet nga shumë shqiptarë të Pollogut.

Pronari i automjetit nga fshati Çellopek, policia e ka nxjerrur të pafajshëm dhe kjo ka irrituar tejmase maqedonasit të cilët kanë sulmuar edhe para policëve.

BURIMI: TetovaSot

Skandal në Bërvenicë: Në sy të policëve rrihet shqiptari dhe kërcënohet me vdekje nga pronarët maqedonas (VIDEO)Lexo më shumë. Kliko në linkun:http://www.tetovasot.com/2017/08/skandal-ne-bervenice-ne-sy-te-policeve-rrihet-shqiptari-dhe-kercenohet-me-vdekje-nga-pronaret-maqedonas-video/

Posted by Tetova Sot on Monday, July 31, 2017

[pro_ad_display_adzone id=35749]

KOMENTE