Në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 53 pacientë me COVID-19

Në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 53 pacientë me COVID-19

Klinika Infektive e QKUK-së ka bërë të ditur se në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike ka vdekur pacientja N. D. (1946) nga Komuna e Rahovecit.

Ajo ishte pranuar në Klinikën Infektive më 5 qershor dhe përveç infeksionit me Covid-19 kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Në Klinikën Infektive  janë të hospitalizuar 58 pacientë.

Prej tyre, të sëmurë me Covid 19 janë gjithsej 53 pacientë.

Nga 53 pacientët e infektuar me koronavirus, 33 raste janë në gjendje stabile ndërsa 20 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, njëri në gjendje të rëndë.

Në pritje të rezultateve janë 3 pacientë, ndërsa 1 pacient i cili rezultoi negativ në testimet e fundit për Covid- 19 vazhdon trajtimin në klinikë.

Sot lirohet nga klinika një paciente e shëruar nga infeksioni me Covid- 19, thuhet në njoftimin e Klinikës Infektive të QKUK-së.

KOMENTE