Në dy raste të ndara, dy të arrestuar për posedim të marihuanësfoto ilustrim

Në dy raste të ndara, dy të arrestuar për posedim të marihuanës

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në Gjilan është arrestuar i dyshuari, mashkull K-Shqiptar, pasi që gjatë kontrollit, tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike e llojit marihuanë, me peshë 1.6 gramë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Ndërsa, sipas raportit të Policisë së Kosovës, edhe në fshatin Zhegër të Gjilanit është ndaluar një i dyshuar, mashkull K-Shqiptar, pasi që gjatë kontrollit, tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike e llojit marihuanë, me peshë 0.7 gram.

“Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin policor.

KOMENTE