Ndryshim në shortin e Kupës, Kv.Drita në 1/4 e finales

Ndryshim në shortin e Kupës, Kv.Drita në 1/4 e finales

Janë publikuar datat e ndeshjeve të Kupës së Kosovës 2019 në Superligën në Volejboll.

KV Drita do të luftoj edhe këtë vit për Kupën e Kosovës 2019.

Vajzat e Dritës, kampione të shumëfishta ndeshjen e parë do ta zhvillojnë me 13/14 mars 2019 kundër KV Feronikelit nga Drenasi, e cila ndeshje është edhe 1/4 e finales.

Tani vetem dihet si do jete shorti i Kupes se Kosoves 2019, me ndryshimin e sistemit te garave ne Kuvendin e fundit te punës së FVK-së ndryshojë edhe sistemi i garave të Kupës së Kosovës.

Shorti i Kupes se Kosovës 2019 u vendos në bazë të renditjes tabelare të ekipeve të vendosur në fund të Sezonit Vjeshtor 2018/2019.

Ne xhiron e parë në 1/8 e Finales zhvillohet me 06/07 mars 2019 do të takohen të renditurit në pozitat 7 deri 10 në pefundim te sezonit vjeshtor 2018/2019 të cilet do të luftojnë pozita  7 me 10 për poziten 7 dhe 8 me 9 per pozitën 8.

  1. KV Vushtrria – 10. KVF Ferizaj dhe
  2. KV Vushtrria – 9. KV Ulpiana

Ne xhiron e dytë, e cila është edhe 1/4 e Finales zhvillohet me 13/14 mars 2019 do të takohen:

  1. KV Kastrioti – Fituesin KV Vushtrria / KV Ulpiana,
  2. KV M-Technologie – 5. KV Prishtine
  3. KV Vushtrria – Fituesi KV Vushtrria / KV Ulpiana
  4. KV DRITA – 6. KV Feronikeli Drenas

Shorti dhe ecuria e Kupës së Kosovës 2019 për femra është në foton e më poshtme dhe tabela përfendimtare e sezonit vjeshtor 2018-2019.

KOMENTE