Ndeshje interesante në Ligën e Parë, rezultate befasuese

Ndeshje interesante në Ligën e Parë, rezultate befasuese

Krahas ndeshjeve të Superligës, këtë të mërkurë (21 tetor) janë zhvilluar edhe ndeshjet e xhiros së gjashtë në Ligën e Parë në dy grupet A dhe B.

Në Grupin A janë regjistruar rezultate interesante, teksa në Grupin B nuk kanë munguar befasitë.

Rezultatet e plota të xhiros së gjashtë në Ligën e Parë:

Grupi A

Liria – Dukagjini 1-1

Vëllaznimi – Drenasi 1-0

Vushtrria – Malisheva 1-1

Istogu – Onix 2-0

A&N – Trepça 4-0

Grupi B

Ramiz Sadiku – Ulpiana 2-1

Flamurtari – 2 Korriku 3-1

Dardana – Ferizaj 1-2

Vllaznia – Vitia 1-3

Kika – KEK-u 1-0

KOMENTE