Ndeshja “Të luajmë dhe Rindërtojmë së Bashku”, Shqipëri-Itali formacionet zyrtare

Ndeshja “Të luajmë dhe Rindërtojmë së Bashku”, Shqipëri-Itali formacionet zyrtare

Zbulohen formacionet startuese për ndeshjen e parë të turneut të bamirësisë “Të luajmë dhe Rindërtojmë së Bashku”, që po zhvillohet në “Air Albania” mes “yjeve” të viteve 2000 të përfaqësueseve të Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë.

Takimi i parë do të jetë Shqipëri-Itali. Interesant fakti që Italia do të ketë trajner Gianni De Biasin, një figurë që do të mbetet e sklalitur në historinë e futbollit shqiptar për pjesëmarrjen në finalet e Euro 2026.

Shqipëri-Itali

Shqipëria: Strakosha, Curri, Hasi, Dallku, Dede, Lala, Skela, Murati, Shaqiri, Rraklli, Tare. Trajner: Ilir Shulku.

Italia: Kimenti, Zakardo, Toneto, Kolonese, Markolini, Tomasi, Espozito, Perota, Paganini, Di Biaxho, Karbone. Trajner: Gianni De Biazi.

KOMENTE