Ndërron jetë aktori i “Game of Thrones”

Ndërron jetë aktori i “Game of Thrones”

Aktori i serisë së famshme ”Game of Thrones”, Andrew Dunbar, ka vdekur në rrethana ende të panjohura. Trupi i pajetë i aktorit u gjet në shtëpinë e tij në Belfast, bëjnë të ditur mediat britaneze.

Po ashtu, ai gjatë karrierës së tij punoi edhe në disa shou televiziv, siç ishin “Line of Duty” dhe “Derry Girls”.

Duke shprehur ngushëllime për të, mikui i tij, aktori Andy McClay tha se ishte kënaqësi ta kishe afër atë dhe e cilësoi si njeri të sjellshëm.

“Ai ishte person i vërtetë, një talent, njeri i sjellshëm dhe i denjë dhe kishte zemër të mirë”, shtoi McClay.

KOMENTE