Muriqi po shkëlqen në Turqi, shënon golin e 11-të

Muriqi po shkëlqen në Turqi, shënon golin e 11-të

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi është në formën jetësore. Edhe në këtë javë super sulmuesi kosovar ka shënuar gol.

Muriqi shënoi në ndeshjen kundër Atiker Konyaspor në minutën e dytë, duke ia rrëmbyer për mrekulli topin njërit nga mbrojtësit kundërshtar.

Muriqi për momentin ka 11 gola të shënuar dhe 6 asistime këtë sezon në Super Ligën turke, duke qenë kështu golashënuesi i katërt më i mirë në Turqi.

KOMENTE