Muriqi në Stamboll, mund të nënshkruaj kontratë me Fenerbahçen

Muriqi në Stamboll, mund të nënshkruaj kontratë me Fenerbahçen

Sipas mediumeve turke, Vedat Muriqi ka udhëtuar në Stamboll të hënën mbrëma së bashku me agjentin e tij, për të nënshkruar kontratë me Fenerbahçen.

24 vjeçari ka marrë leje nga presidenti i Rizesporit, Hasan Kartal që të përfundojë marrëveshjen me gjigantin turk. Shuma që duhet të paguaj Fenerbahçe është rreth 4 milionë euro.

Muriqi ka qenë në formë të mrekullueshme në këtë edicion duke shënuar 15 gola dhe 7 asistime në Superligën e Turqisë.

KOMENTE