MPB dorëzon padi tjera të sulmuesve në Kuvend, Prokuria Publike nuk merr asnjë masë

MPB dorëzon padi tjera të sulmuesve në Kuvend, Prokuria Publike nuk merr asnjë masë

Paditë penale të cilat Ministria e Brendshme i ka dorëzuar tek Prokuroria Publike janë marrë në punë, por as sot nuk ka asnjë përgjigje nga Prokuroria, nëse ata janë të pranuara dhe a do të kërkohet masat e nevojshme kundër të të akuzuarve të rinj, përcjell TetovaSot.

Ministria e Brendshme tha se kishte identifikuar edhe shtatë persona tjerë të akuzuar për vepër penale pjesëmarrje në turmë që pengon personi zyrtat në kryerjen e detyrave zyrtare dhe pjesëmarrje në një turmë që kryen vepër penale.

Të dyshuarit që kanë thyer kodronin policor, direkt kanë sulmuar liderin e LSDM-së Zoran Zaev, dhe një nga sulmuesit ka goditur lideri e Aleancës për shqiptarët, Ziadin Selën, ndërsa ai ishte rrëzuar në dysheme.

Dy nga sulmuesit e Selës, babë e bir, tashmë janë në paraburgim 30-ditor për tentativë për vresja të deputetit.

BURIMI: TetovaSot

KOMENTE