Mozzik dhe Unikkatil sjellin projektin “Shqiptar”, afër rekordit të ri

Mozzik dhe Unikkatil sjellin projektin “Shqiptar”, afër rekordit të ri

Dy reperët kosovarë, Unikkatil dhe Mozzik kanë bashkuar forcat për të sjellë një bashkëpunim. “Shqiptar”, mbanë titullin kënga e tyre e përbashkët, teksa u lansua në kanalin Youtube.

Kjo këngë është më motive patriotike dhe pritet të jetë një nga hitet e kësaj vere.

Tekstet e të dy artistëve përshkruan jetën, sfidat dhe historinë e shqiptarëve, ushqimin tradicional dhe atdhe dashurinë ndaj Kosovës dhe Shqipërisë.

Kënga është në rrugë të mbarë, pasi nuk ka as 24 orë nga publikimi, ndërsa numëron mbi 800 mijë klikime.

KOMENTE