Moti sot në Maqedoni me diell dhe shumë i ngrohtë

Moti sot në Maqedoni me diell dhe shumë i ngrohtë

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë me drejtim perëndimor dhe veriperëndimor.

Në orët e pasdites lokalisht do të ketë zhvillim të dobët të jostabilitetit i cili do të ndiqet me shi të shkurtër lokale dhe me bubullima të rralla.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 14 deri në 22, ndërsa ajo ditore nga 34 deri në 41 gradë.
UU – indeksi do të jetë me vlerë 9

Për më tepëer BURIMI: TetovaSot

KOMENTE