Moti në Kosovë, Gjilani pa reshje

Moti në Kosovë, Gjilani pa reshje

Sot në Kosovë do të jetë mot me erë, me vranësira dhe reshje të pakta të shiut. Në Gjilan aktualisht po mbretëron mot me kushte atmosferike 6.2 gradë celcius dhe me diell.

Këto janë parametra të tjerë:

Ndjeshmëria: 6 oC

Lagështia e ajrit: 74%

Shtypja atmosferike: 1004.6 Mb

Pika e vesës: 2 oC

Reshjet e shiut: 0

Në zonat e ulëta, parashikohet një shkrirje intensive e shtresës së borës.

Temperatura më e lartë e ditës do të jetë 2 gradë deri në dhjetë gradë celsius.

Të martën, me rënien e temperaturës, shiu përsëri do të vazhdojë me borë në rajonet më të ulëta, por reshjet do të jenë sporadike dhe më pak intensive.

Të mërkurën, pjesa më e madhe e vendit do të jetë mesatarisht me re dhe pa reshje.

KOMENTE