Moti gjatë kësaj jave!

Moti gjatë kësaj jave!

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), në pesë ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHMK-së, temperaturat maksimale do të shënojnë ulje për 3-8 gradë celsius në nivel vendi.

Nëpër territore të vogla vranësirat mund të shoqërohen me reshje afatshkurta, dhe shkarkime rrufesh, kryesisht pasditen e së hënës dhe në fundjavë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-36 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 11m/s.

[pro_ad_display_adzone id=35749]

KOMENTE