Mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli

Mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE