Mot me diell, temperaturat maksimale ndërmjet 33-35 gradë celsius

Mot me diell, temperaturat maksimale ndërmjet 33-35 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 4m/s.

Nga dita nesërme do të ketë ulje të temperaturave maksimale për 5-6 gradë

 

KOMENTE