Mot me diell dhe vranësira të pakta

Mot me diell dhe vranësira të pakta

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare. /2LONLINE.com/

KOMENTE