Mot me diell

Mot me diell

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura pothuaj konstante.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë, shtypja atmosferike do të vazhdoj ti mbajë vlerat mbi normalen. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

KOMENTE