Mot kryesisht me diell dhe vranësira të pjesshme

Mot kryesisht me diell dhe vranësira të pjesshme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), gjatë ditës së sotme, mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të pjesshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 6-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja.

KOMENTE