Mot i vranët me intervale dielli

Mot i vranët me intervale dielli

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vendin tonë sot parashikohet të mbajë mot i vranët me intervale dielli.

Vranësirat, do të shoqërohen me reshje shiu dhe rrufe.

Sipas Institutit në fjalë, temperaturat minimale janë prej 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet parashihet të arrijnë mes 23-25 gradë celsius.

KOMENTE