Mot i ndryshueshëm

Mot i ndryshueshëm

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe kohë pas kohe do të ketë reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri 5m/s.

KOMENTE