Mot i ndryshueshëm përcjellë me riga shiu

Mot i ndryshueshëm përcjellë me riga shiu

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të mbajë mot i ndryshueshëm i përcjellur me riga shiu të intensitetit mesatar dhe me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 grade Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11 m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE