Mot i ndryshueshëm në Kosovë

Mot i ndryshueshëm në Kosovë

Fillimi i javës në vendin tonë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore, më të theksuara në viset malore.

Do të ketë edhe rreze dielli në disa pjesë të vendit por temperaturat e ulëta do të mbesin edhe për gjatë 24 orëve të ardhshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashikohen të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius.

Era do të fryjë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

KOMENTE