Mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell

Mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) parashikohet të jetë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell gjatë ditës së sotme.

Sipas IHMK-së, vranësirat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-9 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-25 gradë celsius.

KOMENTE