Mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHMK bënë të ditur se vranësirat vende – vende ka mundësi të shoqërohen me riga të izoluara shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin nga 24 deri në 30 gradë celsius. Shtypja atmosferike do të jetë rreth vlerave të normales me tendencë të ngritjes. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi deri 7m/s, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

KOMENTE