Mos e harroni sodën e bukës kur pastroni fytyrën

Mos e harroni sodën e bukës kur pastroni fytyrën

Soda e bukës është një ilaç natyral që mund të trajtojë shumë probleme të lëkurës.

Është një tonik shumë efektiv në pastrimin e lëkurës, largimin e qelizave të vdekura dhe eliminimin e ndonjë puçrre apo akne.

Pothuajse të gjitha produktet për mirëmbajtjen e lëkurës kanë edhe efekte negative derisa ky trajtim natyral largon qelizat e vdekura në mënyë efektive nga lëkura pa shkaktuar acarim dhe pa dëmtuar rritjen e qelizave të reja.

Në mënyrë që të përmirësoni ndjeshëm cilësinë e lëkurës tuaj, duhet të provoni maskat e mëposhtme me sodë bikarbone që do të bëjë të keni një lëkurë të shëndetshme, të butë dhe plot shkëlqim.

KOMENTE